Ośrodki interwencji kryzysowej oraz pogotowia psychologicznego

Doświadczeni w prowadzeniu interwencji kryzysowej i pogotowia psychologicznego w Polsce, wkrótce zaczniemy wdrażać ten program na Ukrainie.

Pogotowie psychologiczne zostało stworzone po to, by pomagać w kryzysowych sytuacjach.

W życiu wiele sytuacji może wywołać kryzys. Wśród kluczowych znajdują się: śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy, wypadek, przemoc, nadużycie seksualne (gwałt), a także problemy finansowe.

Człowiek często traci w takich sytuacjach racjonalny ogląd spraw. Nie ma w tym nic dziwnego. Skrajny lęk, tak typowy w kryzysowych sytuacjach, rozpacz, a nawet myśli samobójcze to normalne reakcje na traumatyczne wydarzenia… Jeśli to spotkało właśnie Ciebie, uwierz, że nie musisz  tak głęboko cierpieć. Możesz sobie pomóc. I nie musisz już dłużej w tej trudnej sytuacji być sam, nawet jeśli dotychczas myślałeś, że jesteś silny, świadomy swoich problemów i zaradny. Jeśli czujesz, że rzeczywistość Cię przerasta, jeśli nie rozumiesz co się z Tobą dzieje, jeśli żyjesz w tak silnym napięciu, że nie potrafisz już nawet udawać, że jest dobrze  – zadzwoń na Pogotowie Psychologiczne.

Świadomość społeczna na temat problemów psychicznych i ich leczenia wzrasta z roku na rok. Pogotowie psychologiczne jest kolejnym krokiem w ułatwieniu korzystania z pomocy psychologa czy psychoterapeuty.