Program ”Psycholog Do Domu”

Fundacja IWP jest administratorem Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Psychologicznego i Terapeutycznego „Psycholog do Domu”, dzięki któremu służymy wsparciem psychologicznym dla osób tego potrzebujących w tym również dla Ukraińców przebywających w Polsce. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem naszego programu również na terytorium Ukrainy.
Wiemy, jak „trudno” wybrać się do psychologa, rozwiązać problemy rodzinne wysyłając współmałżonka czy dziecko do gabinetu psychologicznego, czy tym bardziej, jak zmotywować kogoś do terapii.

Osoba potrzebująca pomocy może ją otrzymać zarówno w gabinecie jak i w miejscu dla niej najbardziej bezpiecznym – we własnym domu, niwelując konieczność przezwyciężenia własnych lęków i obaw towarzyszących wizycie w gabinecie psychologicznym, czy poradni.
Jest to bardzo istotne, a wręcz kluczowe, w przypadku dzieci i młodzieży, które na pewnym etapie rozwoju często potrzebują specjalistycznej konsultacji. W wielu przypadkach prowadzenie ich siłą do gabinetu psychologicznego mogłoby wywołać u nich traumę, a więc skutek odwrotny od zamierzonego.
W koncepcji PDD, pojawiający się (nierzadko incognito) w domu rodzinnym psycholog, prowadzący serdeczną i ciepłą rozmowę, staje się zdecydowanie szybciej przyjacielem i powiernikiem pacjenta. Zdobywa jego zaufanie. Psychoterapeuta jest w stanie zdecydowanie szybciej – po kilku spotkaniach, ocenić stan psychiczny pacjenta, przeprowadzić diagnozę wstępną i pokierować jego dalszą terapią. Dotyczy to zarówno problemów rodzinnych, małżeńskich, jak i problematyki narkomanii i innych uzależnień.
PDD jest również idealne dla osób, które nie mają czasu na wizyty w gabinetach czy poradniach i jedynym rozwiązaniem jest wieczorna wizyta w domu.
Naszą misją jest niesienie pomocy każdemu potrzebującemu. Dlatego jesteśmy dostępni w każdym miejscu i o każdej porze, żeby udzielić wsparcia każdemu, kto tego potrzebuje, w sposób najłatwiejszy i najszybszy z możliwych.